Sprawdzone sposoby na wyszczuplenie twarzy

07.09.2017 18:47
Umiejętne modelowanie kształtu twarzy to nie tylko kwestia makijażu, ale także dobrze dobranej fryzury. Sprawdź, jaką fryzurę wybrać, by optycznie wyszczuplić okrągłą buzię, a przy okazji wyglądać modnie i stylowo. Czasem wystarczy niewielka zmiana uczesania, by twarz wydawała się szczuplejsza.

FryzuryFryzury Kolczyki W.KRUK Kolczyki W.KRUK

Fryzury odsłaniające szyję

FryzuryFryzury mat. prasowe mat. prasowe

Fryzury zasłaniające szyję mają swój urok, jednak mogą optycznie skracać sylwetkę. Właśnie dlatego nie są rekomendowane osobom, które chcą ukryć zbędne kilogramy. Najkorzystniejszą jest długość średnia (powyżej linii brody), która wydłuża szyję, wyostrza rysy twarzy oraz podkreśla oczy. Wystrzegajmy się fryzur w długości do brody, które dokładnie obramowują twarz. W zamian warto postawić na nieco krótszy tył, dodający fryzurze i całej sylwetce korzystnej lekkości (tzw. przedłużony bob). Doskonałym uzupełnieniem będzie długa, koniecznie zaczesana na jeden bok twarzy grzywka. Proste, krótkie, cięte "spod linijki" grzywki są już passe - do absolutnych hitów  należą przedziałki asymetryczne.

Nastroszone cieniowanie

FryzuraFryzura mat. prasowe mat. prasowe

Sprytną stylizacją dla osób puszystych jest fryzura krótka, mocno wycieniowana na wysokości kości policzkowych. Nastroszone pazurki pozwalają poprawić proporcje twarzy, optycznie ją wyszczuplając. Najkorzystniejszym, a zarazem najmodniejszym w 2017 roku cięciem jest zachowanie dłuższej, bardzo kobiecej góry, z drapieżnie krótkimi bokami i tyłem. Irokezy z wygolonymi fragmentami włosów to idealny trend dla osób chcących dobrą stylizacją odjąć sobie kilka niechcianych kilogramów. To fryzura, która doda włosom objętości (przez zachowanie pełnej góry) oraz spowoduje, że sylwetka zyska lepsze proporcje. Co więcej, tzw. wysokie fryzury dodadzą centymetrów oraz optycznie zmniejszą zbyt okrągłą twarz.

Długie włosy upięte 

KRUKKRUK Kolczyki W.KRUK Kolczyki W.KRUK

Najlepszymi stylizacjami dla osoby o okrągłej twarzy są fryzury krótkie i średnie o długości tuż za ucho. Złym rozwiązaniem są włosy długie i proste, które dodają sylwetce ciężkości i masywności. Jeżeli mimo wszystko chcemy nosić taką stylizację, warto postawić na swobodne upięcia lub miękkie, opadające na boki fale, które dodatkowo wyszczuplą ramiona (unikajmy jednak loków oraz fal retro, które poszerzają twarz). Szczególnie upięcia są ciekawym rozwiązaniem, ponieważ powodują, że buzia wygląda na bardziej pociągłą, niż w rzeczywistości. Upinając włosy starajmy się przysłaniać czoło, ponieważ włosy odgarnięte do tyłu podkreślają okrągły kształt twarzy. Absolutnie odpada też gładko zaczesany koński ogon.

Kolczyki, które dodatkowo wysmuklą twarz

Przy okrągłej twarzy unikaj kształtów owalnych. Najbardziej odpowiednie będą kolczyki długie - proste lub w formie modnych żyrandoli. Minimalistyczne świetnie sprawdzą się w pracy, bardziej dekoracyjne wybierz na wieczór.